Oferty dla dwojga lub pakiety rodzinne to coraz popularniejsze wśród osób wybierających abonament telefoniczny. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się także wśród przedsiębiorców.

Abonament – w grupie taniej

Darmowe SMS-y, nielimitowane pakiety minut do wszystkich oraz duży transfer danych to podstawowe zalety abonamentu komórkowego. W przypadku, gdy taką ofertą połączy się kilka numerów, ceny usług kaskadowo maleją i koszt użytkowania jednego numeru może wynieść jedynie 20 zł miesięcznie. Kolejnym dużym plusem abonamentu jest możliwość otrzymania smartfona w przystępnej cenie – rozłożonej na raty doliczonej do opłat. Zdecydowanie się na zakup nowoczesnego telefonu w salonie łączy się z jednorazowym wydatkiem, na który większość użytkowników nie może sobie pozwolić. Z tego względu abonament ze smartfonem to idealne i bardzo korzystne rozwiązanie. Abonamenty grupowe polegają na połączeniu kilku numerów w jeden pakiet w jednej umowie. Standardowo na jeden numer PESEL może być przypisanych 10 kart SIM, czyli 10 osobnych numerów telefonicznych. Im więcej numerów, tym koszt jednego się zmniejsza. Bardzo wygodnym rozwiązaniem oferowanym przez niemal wszystkich wiodących operatorów sieci komórkowych jest możliwość rozbicia rachunków. Oznacza to, że osoba, która podpisuje umowę, nie jest obligatoryjnie zobowiązana do uiszczania opłat, rachunki można rozdzielić na każdego użytkownika.

Razem, ale osobno – na czym polega abonament grupowy?

W grupowym abonamencie ważny jest moment założenia konta – podpisania umowy. Konieczne jest zarejestrowanie minimum dwóch numerów. Później można do nich dołączać kolejne – w miarę potrzeb. Warto pamiętać, że czas przyłączenia każdej kolejnej osoby jest rozpatrywany indywidualnie – nie występuje kolektywny termin obowiązywania umowy. Każdy ma swój, który jest naliczany od momentu dołączenia do grupy. Podobnie sprawa wygląda z pakietami usług. W trakcie trwania umowy można je dowolnie modyfikować i zmieniać zgodnie z własnymi potrzebami – nie są one narzucone ani ujednolicone, ale taką opcję również można wybrać. Co ciekawe jedną kartę SIM można w całości przeznaczyć na internet. Mobilny dostęp do sieci to bardzo korzystna opcja.

Rodzinny lub firmowy abonament, to również idealny sposób na kontrolowanie wydatków. Taki system sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku rodzin z dziećmi.

 

Abonamenty grupowe to wygodne rozwiązanie i komfort nieprzerwanego korzystania z telefonu i internetu, bez konieczności martwienia się o comiesięczne zasilenie konta tak jak w przypadku ofert na kartę, czyli prepaid.