Popularność seriali w Polsce wzrasta z każdym rokiem, zwłaszcza gatunku, który określany jest z angielskiego jako: soap opera, czyli opera mydlana. Wyznacznikiem tego rodzaju serialu jest jego długość, ponieważ trwa on nieprzerwanie kilkaset, a nawet kilka tysięcy odcinków. Każdy przeciętny użytkownik telewizyjny z łatwością przytoczyłby chociaż dwa najpopularniejsze tytułu, ponieważ każda wiodąca stacja posiada w swoim repertuarze tego typu serial.

Jedną z wiodących telenoweli w Polsce jest z pewnością ” M jak Miłość”. Serial cieszy się niesłabnącą popularnością od kilkunastu lat, wielu aktorów współpracuje z produkcją od pierwszego odcinka, tak jak część fanów pokochała tę opowieść od początku i trwa w sympatii po dziś dzień. Pomimo wielkiego sukcesu, jaki niewątpliwie odniosła produkcja, niektórzy aktorzy decydują się na opuszczenie serialowej rodziny. Kulisy odejścia, jak i zakończenie historii postaci jest różne. Większość pamięta śmierć Hanki Mostowiak (granej przez Małgorzatę Kożuchowską), która przeszła do pamięci jako śmierć „w kartonach”(ponieważ bohaterka uderzyła samochodem w stertę kartonów, co spowodowało zgon). Inne postaci kończą swoją rolę w mniej oczywisty sposób, co zawsze pozostawia pewną furtkę powrotu (choćby najnowsza historia opowiedziana w „Barwach Szczęścia”, gdzie jedna z bohaterek prawdopodobnie została zamordowana, jednak brak dowodów zbrodni nie kończy historii jednoznacznie).

Na odejście z serialu zdecydował się także aktor Andrzej Młynarski (który grał postać Tomka z „M jak Miłość”). Mężczyzna zginął ugodzony nożem przez bandytę, którego ścigał w trakcie obrony zaatakowanej kobiety. Powodem odejścia mogły być inne zobowiązania zawodowe aktora lub podjęcie nowej ścieżki kariery. Aktorzy często podejmują tego typu decyzje, chcąc realizować inne, często zdecydowanie ambitniejsze projekty. Aktor pytany o powody decyzji nie chciał zdradzać konkretnych planów, twierdził jednak, ze ma pewne marzenia. Czasem też praca na takim planie, trwająca w tym przypadku blisko 10 lat, powoduje znudzenie i popycha do zmiany. Fani aktora odczuwają pewien niedosyt i żal z powodu braku postaci w seriali, jednak z pewnością pojawi się w innych produkcjach.