Poznań jest miastem spokojnym, ale jednocześnie dynamicznie rozwijającym się i nowoczesnym. Osoby, które tu przyjeżdżają, są urzeczone niepowtarzalnym klimatem, wspaniałymi zabytkami oraz mnóstwem terenów zielonych. Poznań to miejsce idealne do mieszkania i pracy z jeszcze co najmniej kilku powodów.  

 

Kariera zawodowa w Poznaniu

 

Znalezienie pracy w Poznaniu nie stanowi problemu, ponieważ miasto nad Wartą od lat może poszczycić się bardzo niskim, bo niespełna 1,5%, wskaźnikiem bezrobocia. Dzięki temu plasuje się na pierwszym miejscu w skali całego kraju. Oprócz tego, że na brak ofert pracy nie można narzekać, warto wiedzieć, że stolica Wielkopolski systematycznie inwestuje środki w rozwój biznesu oraz niezbędną mu infrastrukturę, dzięki czemu swoje siedziby mają tu zarówno polskie przedsiębiorstwa, jak i czołowe międzynarodowe konsorcja (np. Volkswagen, Amazon.com, Google). Jak widać, szanse na rozwój kariery zawodowej w Poznaniu są bardzo duże. Kolejnym atutem przemawiającym za tym, że pracować w tym mieście warto jest doskonała komunikacja miejska. Bezproblemowe i szybkie dotarcie do pracy to oszczędność czasu i nerwów. Ponadto bardzo dynamicznie rozwija się tu również infrastruktura rowerowa, powstaje coraz więcej stacji rowerów miejskich oraz budowanych jest wiele nowych ścieżek rowerowych.

 

Odpoczynek i relaks w Poznaniu

 

Tereny zielone to wizytówka stolicy Wielkopolski. Najpopularniejszym tego typu miejscem wśród Poznaniaków jest jezioro Maltańskie. Tuż obok jest ZOO z nowoczesna i jedyną w kraju słoniarnią. W granicach administracyjnych miasta znajduje się kilka jezior (Rusałka, jezioro Strzeszyńskie, jezioro Kryńskie) i rezerwatów przyrody, które są doskonałymi miejscami na odpoczynek i relaks. Popularne w ostatnich latach stały się również plaże wzdłuż brzegów Warty, na których Poznaniacy chętnie spędzają ciepłe dni i wieczory.

 

Jezioro Maltańskie to również doskonałe miejsce dla fanów aktywnych form spędzania wolnego czasu, są tu ścieżki rowerowe i biegowe. Ponadto w Poznaniu odbywają się największe w Polsce zawody triathlonowe.

 

Kulturalny Poznań

 

W Poznaniu coś dla siebie znajdą również miłośnicy kultury i sztuki. W okolicach Warty znajduje się KontenerART. Jest to mobilny ośrodek kulturalny, w którym realizowanych jest mnóstwo eventów, wystaw, koncertów i przedstawień. Fani kina z pewnością docenią liczne kina studyjne, które działają tu nieprzerwanie od ponad 70 lat oraz festiwale filmowe, czyli Ale Kino!, Animator oraz Off Cinema. Miłośnikom teatru Poznań oferuje repertuar 21 teatrów oraz Festiwal Malta, w czasie którego przez 11 dni artyści z całego świata prezentują swoje umiejętności w różnych lokalizacjach metropolii. Ponadto w Poznaniu odbywa się największy w kraju festiwal fantastyki Pyrkon, Jarmark Świętojański, Międzynarodowy Festiwal Rzeźby lodowej oraz Art & Fashion Festival.

 

Poznań przyciąga wieloma walorami, można tutaj nie tylko zrobić karierę zawodową, ale również wspaniale odpocząć, spędzić czas na kulturalnych rozrywkach, wybrać się do teatru, na festiwal a latem wykąpać się w jeziorze.