Stefan Pacek na pytanie jakie kobiety lubi najbardziej, odpowiadał żartobliwie: płci żeńskiej! Jednak wiele pań, próbując zrozumieć mężczyzn i zwiększyć swoje powodzenie, zastanawia się, co ich tak naprawdę intryguje w płci pięknej? Według badań ankietowych, podczas męskich spotkań przy piwie, ponad 80% mężczyzn rozmawia o kobietach! Czy panowie wolą młodsze partnerki, blondynki, brunetki, delikatne, czy może przebojowe?

 

Jak wiadomo, przy poznaniu każdej nowej osoby, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd, w szczególności mężczyźni słyną z tego, że są wzrokowcami. Jednak jak wykazało wiele badań, panowie wcale nie chcieliby się związać z kobietami o figurach wychudzonych modelek-większość mężczyzn preferując panie o kobiecych, proporcjonalnych kształtach.

Oczywiście nie tylko kobieca uroda i sylwetka przyciąga mężczyzn-wielu z nich bardzo ceni sobie kobiety wesołe, uśmiechnięte, z dużym poczuciem humoru. Partnerki dowcipne nie będą się dąsać o byle drobnostkę. Mężczyzn drażnią pretensjonalne i zrzędliwe kobiety. Dużym powodzeniem wśród mężczyzn cieszą się panie, które potrafią słuchać i są inteligentne oraz kreatywne.

Wielu panów podkreśla, że lubią, gdy kobieta jest tajemnicza i stopniowo dozuje informacje na swój temat. Skłonność do szaleństw oraz nieprzewidywalność także intryguje mężczyzn. Panom imponują kobiety aktywne, które mają swoje pasje, jakieś niecodzienne hobby. Panie, które lubią uprawiać sport również są pożądane przez wielu mężczyzn.

Panowie cenią przedstawicielki płci pięknej, które potrafią o siebie zadbać, są samodzielne i umieją rozwiązywać problemy. Jednak mężczyźni lubią, gdy kobieta nie jest niezastąpioną Zosią Samosią i czasem poprosi ich o pomoc, by mogli poczuć się potrzebni i męscy.

Większość mężczyzn odrzucają kobiety wulgarne, przeklinające oraz mające wielu partnerów. Panów drażnią również sztuczne kobiety, które lubią manipulować ludźmi i często udają kogoś innego. Warto pamiętać, ze nie istnieje ideał kobiety, bo ilu jest mężczyzn, tyle jest różnych ideałów kobiet.