Wybielanie zębów jest zabiegiem estetycznym przeprowadzanym w gabinecie stomatologicznym. Polega on na procesie utleniania zachodzącym na powierzchni zębów, co skutkuje rozjaśnieniem odcienia zębów i zlikwidowaniem przebarwień. Koszt tego zabiegu jest zależny od wybranej metody wybielania i wynosi najczęściej 500-1400 zł.

Jakie wybielanie zębów wybrać?

Profesjonalny zabieg wybielania zębów umożliwiający przywrócenie estetyki zębów i ich naturalnej bieli jest wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Jednym ze sposobów wybielania jest metoda nakładkowa, której koszt wynosi ok. 600-800 zł. Na pierwszej wizycie u stomatologa robiony jest wycisk szczęki w celu przygotowania dopasowanych do uzębienia każdej osoby nakładek, których wnętrze wypełnione jest środkiem wybielającym. Efekt wybielania zębów utrzymuje się kilka lat. Popularną metodą wybielania zębów jest również metoda naświetleniowa, która cechuje się trwałymi i intensywnymi efektami. Koszt tej metody wybielającej może wynosić nawet 2500 zł. Zabieg rozpoczyna się od zabezpieczenia przez stomatologa dziąseł za pomocą żelu ochronnego, natomiast na zęby nakładany jest żel tlenowy. Następnym krokiem jest naświetlenie zębów lampą polimeryzacyjną niebieskim promieniowaniem aktywującym cząsteczki żelu. W ten sposób na powierzchni zębów zachodzi proces utleniania, który poprawia ich wygląd i daje efekt wybielający.

Ile trwa wybielanie zębów?

Czas trwania profesjonalnych zabiegów wybielania zębów jest zależny od zastosowanej metody. Przy metodzie nakładkowej, nakładkę stosuje się najczęściej na noc przez dwa tygodnie. W niektórych przypadkach stomatolog może zlecić zakładanie nakładek 2-3 razy w ciągu doby. Dla przedłużenia uzyskanego efektu wybielającego, co kilka miesięcy można wykonywać zabiegi przypominające, które polegają na stosowaniu nakładki na 1-2 noce. Wybielanie zębów metodą naświetleniową pozwala na uzyskanie pożądanego efektu w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zabieg naświetlania trwa od 20 do 80 minut.