Każdy właściciel motocykla, nie może się doczekać sezonu. Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, a słupek termometru pokazuje temperaturę grubo powyżej zera, czas na wyprowadzenie jednośladu z garażu. Jednak mimo dobrej pogody, warto zadbać o odpowiednią odzież motocyklową.

Kiedyś motocykliści jeździli tylko w skórzanej odzieży, a jak dzisiaj to wygląda? Odzież motocyklowa nie tylko skórzana. Czasy, w których motocykliści jeździli tylko w skórzanej odzieży, dawno się skończyły. Skórzana kurtka czy spodnie mają oczywiście wiele zalet, ale nie są do końca wygodne i praktyczne. Skórzana odzież średnio nadaję się na bardzo ciepłe dni, kiedy temperaturą powietrza sięga powyżej 30 st.C. Skóra w taką temperaturę nie sprawdza się, motocyklista się poci, jest mu gorąco. Skórzana odzież za to dobrze się sprawdza w chłodne i wietrzne dni. Jest nieprzewiewna. W skórzanej odzieży najczęściej jeżdżą właściciele motocykli typu chopper.

Kurtki motocyklowe skórzane zostały zdominowane przez kurtki tekstylne. Nic dziwnego, że motocykliści coraz chętniej wybierają kurtki z GORE-TEXU. Taka odzież ma więcej zalet niż odzież skórzana. Kurtki z Gore-Texu sprawdzają się idealnie w każdych warunkach. Specjalny materiał, z którego szyte są kurtki, jest nie przewiewny, ale za to bardzo dobrze wentyluje ciało. W takiej kurtce można jeździć nawet w upalne dni. Motocyklista czuje komfort podczas jazdy, nie poci się. Oprócz kurtek można kupić także spodnie lub kombinezony tekstylne. Odzież ta jest bardzo wygodna, ma wiele wentylatorów i kieszeń. Dodatkowo posiada wbudowane ochraniacze na łokcie, ramiona czy plecy.

Ten rodzaj odzieży chętnie kupowany jest przez motocyklistów, którzy planują duże trasy. Jazda jest komfortowa, ciało chronione. Ubiór z Gore-Texu bardzo chętnie kupowany jest przez użytkowników motocykli turystycznych, ścigaczy, crossów, a nawet chopperów. Dostępnych jest wiele modeli tego rodzaju odzieży motocyklowej. Każdy znajdzie coś dla siebie.