Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że w obecnych czasach poziom nauczania w naszym kraju stoi na bardzo słabym poziomie.

Mimo, że nasz rząd przeprowadza coraz to nowsze reformy to na nic to się zdaje. W związku z ciągłymi dość mizernymi reformami dyrektorzy wielu szkół w naszym kraju wprowadzili tak zwany nadzór pedagogiczny.

Polega on na obserwowaniu zachowania uczniów na jednej ze specjalnych lekcji. Wszystko zapisywane jest przez jednego z nauczycieli. Dokument ten to arkusz obserwacji lekcji. Na czym polega taka lekcja? Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że na tego typu lekcji uczniowie mają bardzo wiele do powiedzenia.

Nauczyciele służą tylko i wyłącznie do obserwacji. Po wszystkim dany nauczyciel robi sprawozdanie tych czterdziestu pięciu minut konwersacji z uczniami. Z całą pewnością jest to bardzo ciekawa opcja. Należy zauważyć to, że sprawdza ona poziom każdego z uczniów. Trzeba zaznaczyć także i to, że na tego typu zajęciach temat jest odległy od tych, które możemy usłyszeć na normalnych zajęciach.